Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

П`ятница, Вер 21


Ви тут: Головна

Понад 63 тисячі дніпропетровських родин отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

   altНа сьогодні у місті 63 тисячі 306 сімей отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Про це під час прямої телефонної лінії повідомила заступник начальника відділу  управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради Наталія Сушкевич. «Загалом, за субсидією звернулись понад 56 тисяч родин, понад 27 тисячам дніпропетровців субсидію подовжили автоматично як отримувачам субсидії попереднього опалювального сезону, майже 5 тисячам відмовили у субсидії. Ті, кому відмовлено у субсидії, мають час правильно підготувати документи, щоб знов претендувати на грошову допомогу», - сказала Наталія Сушкевич. Вона також нагадала, що на субсидію може претендувати  кожен громадянин. Допомогу можуть отримати  і ті, хто орендує житло та сплачує житлово-комунальні послуги за орендоване приміщення, для цього необхідно мати письмовий договір найму (оренди) житла. За рішенням  комісії райвиконкому на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов житла, буде розглядатися це питання. Заступник начальника відділу нагадала, що на сьогодні скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій. Єдиним обмеженням є одноразова покупка протягом року на суму понад 50 тисяч гривень. «Навіть якщо ви придбали щось на суму понад 50 тисяч гривень, але не маєте змогу платити за комунальні послуги, можете звернутись до спеціальної комісії райвиконкому зі спірних питань», - додала Наталія Сушкевич. За її словами, для того, щоб отримати субсидію необхідно заповнити бланк заяви та декларації. У документі необхідно вказати ім'я та прізвище, паспортні дані та джерело доходу. При чому, зараз можна вказати лише джерело доходу, а наші співробітники управлінь  самі отримують інформацію про розмір доходів. Також можна подати довідку про доходи за останні три місяці за бажанням громадян. Бланки декларації можна отримати в  районних управліннях праці та соціального захисту населення або в інтернеті – додаток до Постанови Кабінету Міністрів №106. Заступник начальника управління наголосила, що зараз подавати документи можна також і в електронному вигляді – через портал iGov для користувачів Приват 24. На сьогодні таким чином, на субсидію документи подали 852 родини.
   З питань надання субсидій необхідно звертатися до районних  управлінь праці та соціального захисту населення міського та районних у місті рад:
АНД                                 - вул. Радистів, 8 (тел. 721-04-37, 23-12-06)
Бабушкінський                -  вул. Героїв Сталінграду, 116-А (тел.763-05-79)
Жовтневий                      - пр. Героїв, 40 (тел. 68-25-88)
Індустріальний                - вул. Косіора, 55 (тел.725-47-41, 726-30-95)
Кіровський                       - вул. Свердлова, 30 (тел.742-81-68)
Красногвардійський       - вул. Уральська, 5 (тел. 373-68-62, 378-10-58)
Ленінський                       - вул. Трудова, 1-А (тел.372-19-75)
Самарський                    - вул. 20-річчя Перемоги, 51 (тел. 372-94-97)
Міське управління          - вул. Шевченка, 11 (тел. 745-56-62).
 

Самарський район: Довідка про хід виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»

Довідка
про хід виконання постанови Кабінету Міністрів України
від 28.02.2015 року №106
«Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»

 
         Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», яка набула чинності з 1 травня поточного року, спрощено процедуру оформлення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Постановами Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року № 475  «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» та від 05.08.2015 року №570 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива», запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій,відтепер:
·       субсидія призначається на підставі двох документів – заяви та декларації, які подаються лише один раз – під час первинного звернення; на новий період субсидія призначається автоматично без звернення громадян у разі відсутності змін у складі сім’ї та інше;
·       зняті обмеження щодо врахування майнового стану при визначенні права на призначення субсидії (крім придбання або оплати послуги на суму понад 50 тис. гривень);
·       надано можливість оформлення субсидій  особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, на яку відкриті особові рахунки.
·       обчислення сукупного  доходу провадиться  за попередній календарний рік без врахування податку з доходів фізичних осіб;
·       інформація про доходи для призначення субсидії отримується управлінням у порядку обміну від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, центрів зайнятості населення та учбових закладів;
·       субсидія призначається на 12 місяців і розраховується на опалювальний і неопалювальний періоди;
·       розширені повноваження районних комісій по призначенню субсидій. 
 
З метою максимального охоплення сімей  району житловими субсидіями управлінням проводиться інформаційно-роз′яснювальна робота серед населення щодо спрощеного порядку оформлення субсидій. Проводилися консультації з представниками житлово-комунальних служб, навчання з головами територіальних рад самоорганізації населення, головами квартальних комітетів, соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Необхідна інформація надавалася за телефонами «гарячої лінії» та розміщувалася в газеті «Самарський обрій», на офіційному сайті Дніпропетровської міської ради у рубриці «Новини районів у місті», у приміщеннях шкіл і дитячих дошкільних  та медичних закладів, районної організації товариства Червоного  Хреста України, управління Пенсійного фонду України в Самарському районі,  Лівобережного районного центру зайнятості м.Дніпропетровська та комунального підприємства житлового господарства Самарського району.
Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (Матлашевська Л.Г), центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді (Волошина Л.В.), Лівобережним центром зайнятості населення м.Дніпропетровська (Ніколаєв Ю.В.) проводиться робота  з метою максимального  охоплення житловими субсидіями одиноких громадян, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, безробітних осіб, що перебувають на обліку та звертаються до зазначених центрів і потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.
 
Протягом квітня поточного року разом з квитанціями по оплаті за енергоносії за допомогою працівників «Укрпошта», ВП «Придніпровська ТЕС» ПАТ ДТЕК «Дніпроенерго» та КП «Коменергосервіс» 30346 сімей   району отримали спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидій.
        
Протягом опалювального періоду 2014-2015 років отримувачами житлових субсидій стали 1980 сімей. Усім цим сім′ям з травня поточного року субсидія була розрахована автоматично, без їх звернень, на наступний період (12 місяців). Із них субсидію отримали 1879 сімей. 101 сім’ї, у якої  обов’язковий відсоток платежу перевищував розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальних нормативів з урахуванням пільг, які надаються відповідно  до  законодавства, субсидія буде розрахована без їх звернення з початку опалювального сезону 2015-2016 років.
Протягом 2015 року за призначенням житлової субсидії звернулася 2341 сім’я, у тому числі 2022 сім’ї за спрощеним порядком
з 1 травня 2015 року, що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року збільшено звернень в 4 рази (за 8 місяців 2014 року - 569 звернень).  Із загальної кількості звернень 283 сім′ї (12%) скористалися своїм правом звернення за призначенням субсидії направивши заяву та декларацію про доходи поштою.  Незначна кількість направлених документів поштою свідчить про необхідність надання допомоги громадянам в заповненні вказаних документів, не зважаючи на їх спрощені форми.
До роботи по прийому громадян та по наданню допомоги в заповненні необхідних документів залучалися спеціалісти всіх відділів управління, а також особи, які перебували на обліку в Лівобережному районному центрі зайнятості м.Дніпропетровська та  направлені на громадські роботи.
         Прийом громадян з питань призначення субсидій здійснюється в  Єдиній приймальні управління праці та соціального захисту населення в робочі дні без обідньої перерви.
         Заповнення бланків довідок про розмір платежів здійснюється міським комунальним підприємством «Міські комунальні платежі» за принципом «єдиного вікна» безпосередньо в Єдиній приймальні управління за єдиною базою даних споживачів комунальних послуг.
 
Для призначення субсидій на новий термін з 1 травня 2015 року управлінням була проведена робота з підготовки запитів та отриманню відповідної інформації від  Державної фіскальної служби,  управлінь Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування, центрів зайнятості населення, вищих навчальних закладів, житлово-комунальних служб, голів квартальних комітетів. Загальна кількість направлених  запитів складає  15359.  
Станом на 1 вересня поточного року всього призначено житлових субсидій 4034 сім’ям, у тому числі 1980 – призначено автоматично сім’ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2014-2015 р.р., що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року збільшено у 8 разів (за 8 місяців 2014 року призначено субсидій 502 сім’ям).
Контингент отримувачів житлових субсидій  у звітному періоді поточного року складає 3524 сімей (12% від загальної кількості домогосподарств в районі (29866)).  Середній розмір субсидії  -  166,81 гривень. У відповідному періоді минулого року контингент отримувачів субсидій складав  440 сімей (1,5% загальної кількості домогосподарств в районі). Середній розмір субсидії  -  91,33 гривень.
 
         Слід зазначити, що в процесі роботи по призначенню житлових субсидій за новим порядком виникали проблеми щодо обміну інформацією з Державною фіскальною службою стосовно отримання інформації про доходи заявників у зв’язку з провадженням електронного порядку обміну зазначеної інформації.
Районним відділом виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції несвоєчасно надаються на запити управління довідки про отримання аліментів, які необхідні для призначення субсидій.
У зв’язку з доопрацюванням державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр» Мінсоцполітики України протягом травня-червня поточного року програмного комплексу «Наш Дім», тільки в червні у стислі терміни проведено автоматичний розрахунок субсидій на наступний  період сім’ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2014-2015 роках та розпочато призначення субсидій за новими зверненнями.
 
Значну роботу було проведено районною комісією по призначенню субсидій (голова комісії Басій В.В.). Станом на 01.09.2015 року комісією було проведено 26 засідань. Із розглянутих 156 заяв задовільнено 98. Відмовлено в призначенні субсидії 58 сім’ям, визначення права по яким розглядалося комісією до впровадження спрощеного порядку.
 
З метою здійснення  контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, передбачених для надання житлових субсидій, державними соціальними інспекторами управління постійно проводяться перевірки достовірності та повноти інформації, наданої громадянами на призначення субсидії. З початку року проведено 211 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей, які звертались за призначенням житлових субсидій. Проведено 647 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан. Виявлено  4 випадки надання заявником недостовірної інформації про доходи. Сума порушень складає 1,9 тис. грн., кошти повернуті до бюджету у повному обсязі. Попереджено бюджетних правопорушень на загальну суму
1,6 тис.грн.
 
          У 2015 році за рахунок субвенції із Державного бюджету на виплату субсидій передбачено  21310,8 тис.грн. Станом на 01.01.2015 року заборгованість по перерахуванню коштів складала 1272,0 тис. грн.
         Всього призначено субсидій протягом 2015 року на загальну суму 4905,3 тис.грн.. Профінансовано коштів за призначеними субсидіями з урахуванням заборгованості минулого року – 5125,9 тис.грн.
         Станом на 01.09.2015  заборгованість по перерахуванню коштів за призначеними субсидіями складала 1051,4 тис.грн., яка виникла через недостатнє фінансування з Державного бюджету.
         У минулому році було передбачено – 3584,1 тис.грн., нараховано станом 01.09.2014 року  -  1235,1 тис.грн., профінансовано з урахуванням заборгованості минулого року – 1791,4 тис.грн.
 
Слід зазначити, що керівництвом районної у місті ради надається всебічна допомога в організації роботи управління по виконанню програми житлових субсидій. У 2015 році збільшена чисельність управління на 7 штатних одиниць. Додатково виділено приміщення для розміщення особових справ отримувачів субсидій. Забезпечено управління бланками  заяв та декларацій.. Придбано комп’ютерної техніки на загальну суму 163,7 тис.грн., в тому числі за рахунок місцевого бюджету – 130,9 тис.грн. 
У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на оплату житлово-комунальних послуг, на початку опалювального періоду поточного року очікується значна кількість звернень сімей з питань призначення субсидій. Для ефективної роботи по призначенню субсидій в опалювальний період виникає необхідність виділення управлінню додаткових коштів.
 
На підставі вищевикладеного, необхідно відзначити, що постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року №106 виконується, робота по призначенню субсидій  здійснюється за спрощеним механізмом та спрямована на допомогу сім′ям в оплаті житлово-комунальних послуг в умовах зміни цін і тарифів.
 
 
Начальник  управління                                                       Н.П.Сазонова
 
 
 
 
 
 

13 тисяч 816 дніпропетровців подали документи на призначення субсидії

alt13 тисяч 816 дніпропетровців вже подали документи на призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Про це під час прямої телефонної лініїповідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради Вікторія Сенаткіна. «Із цієї кількості 377 родинам відмовлено у субсидії переважно через неточності з пропискою або якщо оформлено особові рахунки не на того, хто звертається за субсидією.Ті, кому відмовлено у субсидії, мають час правильно підготувати документи, щоб знов претендувати на грошову допомогу», - сказала Вікторія Сенаткіна. Вона порекомендувала дніпропетровцям до того, як заповнювати заяву на субсидію проконсультуватися в управлінні праці та соціального захисту населенням за місцем мешкання. Працюючим громадянам бажано ще звернутися до бухгалтерії за місцем роботи та банків, щоб уточнити свої доходи. У декларації доходи вказуються за попередній календарний рік з вирахуванням 15% сплачених податків. Якщо у декларації будуть подані неповні, недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у помешканні людей, надання субсидії може бути припинено і  заявник буде зобов’язаний  повернути подвійний  розмір незаконно отриманоїгрошової допомоги.
  Начальник управління праці та соціального захисту населення нагадала, що на субсидію може претендувати  кожен громадянин. Допомогу надаватимуть навіть тим, хто орендує житло та сплачує житлово-комунальні послуги за орендоване приміщення, якщо на нього будуть оформлені особові рахунки. Скасовано всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій. Єдиним обмеженням є одноразова покупка будь-чого протягом попереднього року на суму понад 50 тисяч гривень. Вікторія Сенаткіна зазначила, у 2014-2015 опалювальному сезоні субсидію отримували понад 28 тисяч людей, їм субсидію автоматично подовжать на 12 місяців. Цим людям необхідно буде звернутися до районного управляння праці та соціального захисту населення лише у тому випадку, якщо змінився їх склад сім'ї або доходи.
   З питань надання субсидій необхідно звертатися до районних  управлінь праці та соціального захисту населення міського та районних у місті рад:
АНД                                 - вул. Радистів, 8 (тел. 721-04-37, 23-12-06)
Бабушкінський                -  вул. Героїв Сталінграду, 116-А (тел.763-05-79)
Жовтневий                      - пр. Героїв, 40 (тел. 68-25-88)
Індустріальний                - вул. Косіора, 55 (тел.725-47-41, 726-30-95)
Кіровський                       - вул. Свердлова, 30 (тел.742-81-68)
Красногвардійський       - вул. Уральська, 5 (тел. 373-68-62, 378-10-58)
Ленінський                       - вул. Трудова, 1-А (тел.372-19-75)
Самарський                    - вул. 20-річчя Перемоги, 51 (тел. 372-94-97)
Міське управління          - вул. Шевченка, 11 (тел. 745-56-62).

Проведення роз’яснень щодо оформлення субсидій за спрощеними умовами та змін у пенсійному законодавстві у Красногвардійському районі

alt  alt 

Проведення роз’яснень щодо оформлення субсидій
за спрощеними умовами та змін у пенсійному законодавстві
 
у Красногвардійському районі

08 та 09 квітня 2015 року працівниками управління праці та соціального захисту населення районної у місті Дніпропетровську ради та управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі на зборах мешканців Красногвардійського району в комунальних закладах освіти «Середня загальноосвітня школа № 34» та «Середня загальноосвітня школа № 46» Дніпропетровської міської ради проведено роз’яснення з питань надання та оформлення субсидій за спрощеними умовами та змін у пенсійному законодавстві.

alt  alt

Сторінка 1 з 2