Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Середа, Квіт 25


Ви тут: Головна
Четвер, 11 травня 2017
У травні «Народна філармонія» підготувала для дніпровців 7 безкоштовних концертів
Четвер, 11 травня 2017, 15:48
altЦього року проект «Народна філармонія», який реалізується в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця», подарує мешканцям Дніпра близько 50 безкоштовних концертів. Сім із них відбудуться вже цього місяця. 
Нагадаємо, що завдяки проекту мешканці віддалених куточків міста мають змогу відвідувати концерти найкращих мистецьких колективів Дніпра та інших міст поруч зі своїм домом. Вхід на всі заходи вільний. У травні на дніпрян чекає ще один сюрприз: тепер концерти відбуватимуться не лише в місцевих будинках культури, а й просто неба, на відкритих майданчиках. 
 
Тож зустрічайте «Народну філармонію»:
  • 12 травня, концертна зала «Супутник» (вул. Титова, 18), Дніпропетровський драматичний молодіжний театр «ВІРИМО» з мюзиклом-казкою «Чому заєць спить з відкритими очима?». Початок о 18:00. 
  • 14 травня, КСК «Шинник» (пр. Богдана Хмельницького, 118А), Фестиваль народного та естрадного танцю DANCE-FEST-DNEPR-2017. Початок о 13:00. 
  • 19 травня, ж/м Північний, палац культури «Північний» (вул. Липова, 12), Дніпропетровський академічний театр опери та балету з програмою «Золоті класичні хіти». Початок о 18:00. 
  • 21 травня, КСК «Шинник» (пр. Богдана Хмельницького, 118А), Фестиваль танцю з музичним шоу «Шлях в Європу – шлях у майбутнє!». Початок о 13:00. 
  • 21 травня, ж/м Придніпровськ, будинок культури «Енергетик» (вул. Космонавта Волкова, 11А), Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр з виставою «№ 13, або Шалена ніч». Початок о 18:00. 
  • 27 травня, ж/м Мирний, подвір’я СЗШ № 40 (вул. Альвінського, 3), вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» з музичним шоу «Дніпро – найкраще місто на землі». Початок о 17:00. 
  • 28 травня, Краснопілля, стадіон НВК № 102 (вул. Дзеркальна, 42А), Філармонія ім. Когана з музичним шоу «ВІА-Манія».
alt Детальніше []

Мерія Дніпра продовжуватиме адресну підтримку ветеранів Другої світової війни
Четвер, 11 травня 2017, 15:23
altМіська рада Дніпра й надалі надаватиме адресну підтримку ветеранам Другої світової війни. Як і раніше, виплати здійснюватиме департамент соціального захисту мерії. Фінансування позбавляють лише ветеранські організації, які останнім часом працюють здебільшого для політичного піару. Місто матеріально підтримує ветеранські організації вже не перший рік, утім жодних звітів про витрачені кошти об'єднання не надавали.

Цьогоріч на зарплати, купівлю канцтоварів та проведення фестивалів вони мали отримати близько 1,2 млн грн. Тепер ці гроші повернуть до міського бюджету. Крім того, як свідчить практика, кількість ветеранських організацій не відображає кількості ветеранів, які справді потребують підтримки. Щоб виключити будь-які спекуляції на цій темі, найближчим часом Дніпровська мерія проведе детальний аналіз роботи всіх організацій, які позиціонують себе як ветеранські об’єднання. Матеріальна допомога має надаватися адресно, тобто безпосередньо самим ветеранам.

Наразі в мерії розробляють механізм, який дасть змогу перевести фінансування ветеранських організацій із загального на персональне. Гроші мають отримувати ті, хто справді пройшов Другу світову, а не люди, які, умовно кажучи, народилися за кілька років після її завершення, а тепер приміряють славу визволителів, стаючи при нагоді атрибутом піар-акцій деяких політиків. Водночас згідно зі статтею 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», органи місцевого самоврядування безкоштовно надають приміщення ветеранським організаціям. Міський бюджет також покриває їхні витрати на сплату за послуги ЖКГ. Такі об’єднання мають право й на фінансову підтримку. Утім, усе це можливе лише за умови законної взаємодії з міською владою.

Та за 20 років існування міськради представники ветеранських організацій Дніпра жодного разу не зверталися до органів місцевого самоврядування з проханням надати їм приміщення. Відповідно й жодних задокументованих рішень не було. Фактично, організації не мали права перебувати на території муніципалітету. Отримати приміщення вони можуть згідно з процедурою, передбаченою законом, – подавши звернення до міської ради й одержавши відповідне рішення сесії. Більш того, приміщення для ветеранських організацій не повинні знаходитися безпосередньо в будівлі міськради.

Альтернативу можна віднайти серед нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності. Зазначимо, що лише за минулий рік справжніх учасників бойових дій Другої світової війни у Дніпрі поменшало на 300 осіб. Нині в місті проживає 809 ветеранів. Цьогоріч міськрада на 5 млн грн збільшила фінансування комплексної програми соціального захисту ветеранів. Із бюджету виділяється понад 15 млн грн. Зокрема, до Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні визволителі та інваліди отримують по 2,5 тис. грн. Таку ж суму їм виплатять до Дня визволення Дніпра.
Детальніше []

У Дніпрі на місці давнього козацького містечка створять історико-культурний парк
Четвер, 11 травня 2017, 13:32
alt11 травня у Дніпровській міській раді відбулася науково-практична конференція, присвячена створенню історико-культурного парку поруч села Шевченко, де колись розташовувалося давнє козацьке місто Самарь. У обговоренні відповідного проекту та деяких напрацювань взяли участь представники міської ради, провідні фахівці, історики, науковці, краєзнавці.

«Стара Самарь, місце Новобогородицької фортеці з чудовими краєвидами полюбились містянам. Там провели вже не один масовий захід – і Водохреще, і фестивалі. Ухвалено рішення створити на цьому місці історико-культурний центр. До цього питання підходимо серйозно, це не буде чиєюсь самодіяльністю. Тому сьогодні обговорюємо проект на академічному, науковому рівні зі спеціалістами. Розуміємо, що місце Старої Самарі – це пам'ятка історії національного значення, тому створення там нового центру, роботи з реконструкції фортеці – все узгоджуватиметься з фахівцями», – наголосив директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра»  Дмитро Каюк.

Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу в Інституті української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України Віктор Брехуненко розповів, що проект центру з-поміж іншого включає часткову відбудову історичної інфраструктури, створення сучасного середовища із максимальним збереженням історичного природного ландшафту, археологічних пам'яток тощо. За його словами, майбутній об'єкт стане важливою складовою туристичної привабливості Дніпра, який сміливо зможе позиціонуватися як місто музеїв, культурних, історичних парків із чудовими краєвидами.

«Місто Самарь – це козацький попередник м. Дніпра. Ми, науковці, підтримуємо прагнення міської влади поглибити коріння міста, зняти історичну полуду, яка штучно відносить дату створення Дніпра до кінця XVIII ст. Насправді люди на Самарі поселялися значно раніше, з середини XV ст. Археологічно простежується тяглість населення аж до XVIIІ ст. Тобто, місто середини XV ст. органічно переросло в м. Самарь, і це дало правдивий початок сучасного Дніпра. Це зовсім по-іншому позиціонує місто – як місто з давньою історією, місто з важливим геополітичним розташуванням на степовому кордоні України. Отже, ми всіляко готові допомагати у впровадженні масштабного проекту зі створення історично-культурного парку на території Старої Самарі», – сказав Віктор Брехуненко.

Унікальність проекту з точки зору містобудування підтвердив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик. «Відновлення Новобогородицької фортеці – це важливо й актуально не лише для міста, а й для всієї України. Крім того, в цій роботі питання містобудування є важливою складовою. Заповідна територія цікава з точки зору ландшафту, тут є можливість створити унікальний історико-рекреаційний комплекс, в якому освітньо-пізнавальна частина вдало поєднається з рекреаційною територією», – додав головний архітектор міста.
alt

alt

alt

alt
Детальніше []

У міській раді пройшов круглий стіл на тему «Права та обов’язки мешканців студентських гуртожитків м. Дніпра»
Четвер, 11 травня 2017, 11:03
alt11 травня у Дніпровській міській раді відбувся круглий стіл, присвячений правам та обов’язкам студентів, які проживають у гуртожитках міста. На захід зібралися представники міськради, Молодіжної ради Дніпра, патрульної поліції, студенти. Обговорювали актуальні проблеми, що наразі існують у студентських гуртожитках. «Дніпро – це студентське місто. У нас функціонує більше ста гуртожитків, в яких проживає понад 15 тисяч студентів. Тому всі питання, пов’язані з проживанням в гуртожитках, є найактуальнішими для нашої молоді. Я впевнена, що всі разом ми зможемо їх вирішити», – зазначила заступник начальника управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання Лариса Ковальчук. 
 
На засіданні представили результати соцопитування майже 400 студентів, яке провели, щоб визначити найбільш проблемні аспекти проживання молоді в гуртожитках. Так, однією з найактуальніших проблем є неможливість потрапити до гуртожитків після 23:00. 68% опитаних стикалися із цим явищем. Друга проблема – «благодійні» внески. На них поскаржилось 63% студентів. Крім того, майже в усіх гуртожитках відсутні місця для паління, не працюють ліфти, немає інфраструктури для інвалідів, а умови проживання некомфортні. «Права й обов’язки студентів у гуртожитках часто порушуються через те, що правова свідомість молоді не дуже розвинута. Прав не дотримуються в усіх сферах. Наприклад, студент поселяється в гуртожиток і в нього починають вимагати гроші. Але це законодавчо ніяк не підкріплено. Можуть бути якісь відробітки, практики. Це все також незаконно. Я вважаю, навести лад допоможуть такі заходи, як цей круглий стіл», – сказав голова громадської організації «Студентські гуртожитки міста Дніпра» Іван Омеляненко. 
 
Учасники круглого столу розробили для гуртожитків спеціальні плакати. На них зазначені права та обов’язки студентів. Крім того, під час заходу запропонували шляхи вирішення кожної із зазначених проблем. «Розробили покрокову інструкцію дій студента в таких ситуаціях. Розібралися, коли є порушення прав людини, а коли їх немає. Наприклад, якщо не працює ліфт, але відкриті сходи, то це не порушення прав людини, а просто некомфортна ситуація. А от якщо студента не пускають до гуртожитку після 23:00, то це порушує його права. На жаль, на круглому столі не було представників адміністрацій вишів, хоч ми всіх запрошували. Ми дуже хочемо, щоб вони також нас почули», – зазначила голова комісії соціального захисту і правових питань Молодіжної ради Дніпра Анна Браткова. Такі зустрічі будуть проводити й надалі, щоб допомогти студентам відстоювати їхні права. Крім того, організатори круглого столу намагатимуться залучити до обговорень керівництво вишів.
alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Звуження проїзної частини з 27 по 31 травня
Четвер, 11 травня 2017, 10:39
altЗ 27 по 31 травня по просп. Д.Яворницького, у районі буд. №54 (по парній стороні) та з 12 по 14 червня по просп. Д. Яворницького, в районі буд. №67 (по непарній стороні) буде тимчасово звужена проїзна частина у зв'язку з реконструкцією самопливного каналізаційного колектору. Про це повідомили на комунальному підприємстві «Дніпроводоканал». Детальніше []

Всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIII ст»
Четвер, 11 травня 2017, 10:00
11 травня о 10-00 в приміщенні міської ради (просп. Д. Яворницького,75, 1 поверх, зимовий сад (навпроти ЦНАПу «Правобережний») відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст». Участь у заході візьмуть представники міської влади, провідні козакознавці України.
Спікери: Володимир Панченко – директор КП « Агентство розвитку Дніпра», кандидат історичних наук; Віктор Брехуненко- доктор історичних наук, співробітник НАН України.
  Детальніше []

Мерія Дніпра привітала 95-річного ветерана з ювілеєм
Четвер, 11 травня 2017, 09:16
altДиректор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська привітала із 95-річчям мешканця міста, ветерана Другої світової війни Бориса Солохіна та вручила йому подарунок.

«Найщиріші вітання з ювілеєм від міського голови Дніпра Бориса Філатова. Ми бажаємо Вам здоров’я, добробуту та миру!» – сказала посадовець. Людмила Козловська також висловила надію на те, що представники Дніпровської мерії зустрінуться з чоловіком на сторічному ювілеї. На це Борис Федорович засміявся і сказав, що не проти. «З усіх побажань найголовніше – це здоров’я. А все інше й так буде», – зазначив ювіляр.

Борис Солохін має статус учасника бойових дій. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни», сімома державними ювілейними медалями. У липні 1941 року Борис Федорович, не закінчивши технікум, добровільно вступив до лав Червоної армії у 75-ту стрілецьку дивізію. Пізніше брав участь у будівництві автозаводу в Дніпрі. Працював електриком. Після виходу на пенсію продовжував трудову діяльність до 90 років.
До кінця 2017 року 116 мешканців міста отримають подарунки від мерії до 95-річного ювілею, 11 привітають із 100-річчям. Ще п'ять довгожителів, яким виповниться понад 100 років, також отримають подарунки від міської ради. 

alt Детальніше []