Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Четвер, Черв 21


Ви тут: Головна
Середа, 03 травня 2017
Представники міської ради зустрілись з громадськістю Дніпра та Запоріжжя для обговорення проекту «N 7 – Літній кінотеатр»
Середа, 03 травня 2017, 20:24
altУ Дніпрі пройшло третє засідання між представниками міської ради та громадськістю Дніпра та Запоріжжя в рамках проекту «N 7 – Літній кінотеатр» організації «Культура і Дипломатія Країн Світу», під патронатом Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України та Дніпровської міської ради.
 
До складу робочої групи  проекту «N 7 – Літній кінотеатр» увійшли представники Дніпровської міськради, Головного архітектурно-планувального управління ДМР, ТОВ «СОДЕЛЬ», Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», Дніпровського державного аграрно-економічного університету, ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА)».
 
На круглому столі були присутні представники КП «Дніпровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради. Громадськість Запоріжжя представляв благодійний інтернет-фонд «Надай надію» та  Асоціація Менонітських церков України. 
 
Круглий стіл розпочався з привітання від директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Дніпра Артема Нідєлька та Генерального Секретаря Організації «Культура і Дипломатія Країн Світу» - місії Культурної та Європейської дипломатії в Україні Олексія Філь. 

На початку заходу присутні заслухали твір Тараса Шевченка «Є на світі доля» у виконанні  представників Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки. Вокал – Катерина Дьоміна, Станіслав Рубаха, Гітара – Антон Ялоза, Скрипка – Валерія Арсененко.

\«Я дякую усім присутнім учасникам робочої групи за довіру і наголошую на своїй рішучості щодо продовження роботи у реалізації проекту  «N 7 – Літній кінотеатр» організації «Культура і Дипломатія Країн Світу». Це дуже приємно бути з вами сьогодні, в цьому місці, яке втілює в собі життєву силу толерантності, демократії і творчість міста Дніпра. Ми очікуємо на співпрацю і маємо на меті зробити внесок у процвітання і стабільність у нашому регіоні та створити нові можливості для регіональної співпраці між Україною та її сусідами», – зазначив  Артем Нідєлько.
 
Він також підкреслив, що такі проекти сприяють культурному вихованню населення на принципах демократії, налагодженню діалогу й порозумінню між центральними та місцевими органами влади, громадським суспільством та міжнародними організаціями. 
 
«Головним завданням нинішнього етапу є підтримка процесів світобудування та безпеки, розвитку культурної та європейської дипломатії в Україні та створенню належної основи для повного членства України в ЄС, а також розвитку проєвропейської більшості в суспільстві з метою приєднання України до великої Європейської сім’ї. Ми вдячні всім, хто приєднався до реалізації проекту. Сьогодні ми очкуємо від учасників круглого столу рекомендацій, щодо впровадження проекту в регіонах», – сказав Олексій Філь. 
 
 
Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Дніпропетровській області Олена Демченко відзначила, що відповідно до законодавства України у царині інформації та мовлення, при реалізації цілей проекту «N 7 – Літній кінотеатр», потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:
Матеріали, які демонструватиме платформа, мають бути державною мовою, або мовами країн Євросоюзу.
Вони не можуть містити закликів до повалення державної влади, акцій непокори, або інформації, яка принижує національну, або людську гідність. 
Сюжети та ролики, що демонструватимуться, мають розвивати прагнення людей до вивчення та формування поваги до інших культур, мов, традицій та розширювати знання щодо української мови, культури та традицій.
Матеріали не мають містити реклами комерційних підприємств, товарів, політичних партій та рухів. А також рекламу, популяризацію та демонстрацію вживання спиртних напоїв, психотропних речовин та паління.
Матеріали, що демонструються, мають сприяти формуванню здорових звичок, популяризувати здоровий спосіб життя, заохочувати до занять фізкультурою та спортом».
 
«Завдяки співпраці організації «Культура і Дипломатія Країн Світу» та міської ради Дніпра проект «N7-Літній кінотеатр» – стане однією з візитівок Дніпра. Розташування його на найбільшій набережній у Європі виграє поряд з іншими місцями. Це буде місцем зустрічей і відпочинку родин, перехожих, молоді, серед якої значну частину займають студенти ВНЗ міста. Так, лише чисельність студентів ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» та Дніпровського державного аграрно-економічного університету становить близько 15 тисяч осіб щорічно, які є жителями Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької та інших областей України, а також студенти-іноземці з Алжиру, Лівану, Туркменістану, Вірменії, Франції, Німеччини та інших країн», – підкреслила представник вишів Галина Капленко. 
 
 
Начальник комунального підприємства «Дніпровське міжміське бюро технічної інвентаризації Дніпровської обласної ради» Шамов Олександр Вікторович подякував організаторам за запрошення на круглий стіл і сказав: «Перш за все, слід говорити про появу в Дніпрі нового безкоштовного соціально-культурного майданчика для спілкування. Безсумнівно арт-медіа-платформа «N7- Літній кінотеатр» – прекрасна і унікальна річ, яка зуміла об’єднати центральні і місцеві органи влади та громадське суспільство, міжнародні і дипломатичні суб’єкти». 
 
Він вважає, що цей проект – це не тільки можливість подивитися фільми під відкритим небом, а ще й місце для проведення зустрічей з друзями, спільного сімейного відпочинку з дітьми та обміну культурами.
 
Доктор альтернативної медицини Відкритого університету Шрі-Ланки – футуролог Людмила Філь сказала, що такі інформаційні платформи є унікальними. Вони сприяють миру, стабільності та безпеці і формують толерантність та взаємоповагу серед населення, подолання відчуження між людьми та сприяють урегулюванню конфліктів.
 
«Цей проект розкриває для вашого міста величезний потенціал культурного обміну. Це хороший майданчик для проведення обмінних благодійних концертів, показу фільмів, проведення днів культури. Наша організація сподівається, що ваш досвід можуть перейняти й інші області. Ми теж зацікавлені у появі в нашому місті, Запоріжжі, такого ж майданчику для проведення заходів», – зазначила директор благодійного інтернет-фонду «Надай надію» Лариса Куриленко.
 
Інспектор патрульної поліції Дніпра Ірина Ошерова висловила думку що презентований арт-об’єкт – гарний майданчик для комунікації поліції з громадою. Літній кінотеатр буде використовуватися, як інформаційний портал. Поліція планує тісно співпрацювати і проводити культурно-просвітницьку діяльність серед населення, та надавати соціальні ролики інформаційного змісту задля запобігання правопорушень та піклування про містян.
 
Під час круглого столу було обговорено низку важливих питань, а саме інформованості про співпрацю між Центральними органами виконавчої влади України, місцевого самоврядування та неурядовими організаціями, про співпрацю між малим та середнім бізнесом, суб’єктами ЄС, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, посольствами, які акредитовані в Україні. 
 
Члени круглого столу обговорили питання загального стану імплементації та адаптації її в регіонах з метою укріплення іміджу регіону Дніпра на регіональному, національному та дипломатичному рівні. Стратегічне партнерство – є підтримка імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС в частинах, що стосуються розвитку громадського суспільства в Україні. 
Порядок денний асоціації для підготовки та сприяння здійсненню Угоди про асоціацію
Спільна заява президентів України, Європейської Ради і Європейської Комісії з нагоди початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію.
Угода про фінансування Програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні»
Угода про асоціацію між Україною та ЄС
 
Зокрема розглянули загальне питання реалізації проекту «N 7 – Літній кінотеатр» та надали рекомендації для впровадження його в регіонах. Під час зустрічі учасники мали змогу обмінятись досвідом у залученні фінансування проектів від міжнародних донорів, а також більше дізнатися про проекти для громадського суспільства Креативна Європа, Східного Партнерства, як частини Європейської Політики Сусідства та спільної ініціативи ЄС і держав – «східних сусідів» Союзу, до котрих належить і Україна, які фінансує ЄС, та зробити внесок в обговорення найбільш актуальних питань на теперішній час. 
alt
Детальніше []

У Дніпрі з нагоди свят воїни-визволителі та інваліди Другої світової отримують матеріальну допомогу з міського бюджету
Середа, 03 травня 2017, 20:20
altПро це під час прямої телефонної лінії третього травня повідомила директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська. Посадовець зазначила, що виплати вже розпочалися і до свят усі, хто має на них право, отримають кошти.

«З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з міського бюджету надається матеріальна допомога у розмірі 2,5 тис. грн кожному визволителю міста, інваліду Другої світової війни. Таких осіб – 809. Гроші вже виплачують через поштові відділення. Матеріальна допомога надається в рамках комплексної програми соціального захисту мешканців міста Дніпра. Цього року порівняно з минулим фінансування програми збільшено на 5 млн грн – до 15 мільйонів», – сказала Людмила Козловська.

Очільниця департаменту нагадала, що до свят ветерани одержують виплати і з державного бюджету. Зокрема, інваліди війни I групи – по 3 тис. 500 гривень, інваліди війни II групи – по 3 тис. 100 гривень, інваліди війни III групи – по 2 тис. 700 гривень, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – по 3 тис. 500 гривень,  учасники бойових дій та колишні неповнолітні в'язні концтаборів – по 1 тис. 200 гривень, вдови померлих ветеранів війни – по 600 гривень, учасники війни – по 500 гривень.

Загалом протягом року ветерани війни та праці з нагоди різних свят, наприклад, Дня ветерана, Міжнародного дня людей похилого віку тощо, отримують матеріальну та натуральну допомогу коштом міського бюджету. «Наприклад,  ветерани війни, за відсутності технічних умов для встановлення стаціонарних телефонів в їхніх квартирах, забезпечуються мобільними телефонами. З 2004 року мобільні телефони одержали 760 інвалідів – учасників бойових дій Другої світової війни. На щомісячну абонплату міський бюджет виділяє кошти. У 2016 році було перераховано 22,6 тис. грн», – додала Людмила Козловська.
alt
Детальніше []

Події першотравневих вихідних
Середа, 03 травня 2017, 15:38
altНовий рекорд України з хайлайну та унікальная виставка картин у мерії у відео: https://www.youtube.com/watch?v=MzWhl6rsMZA&feature=youtu.be. Детальніше []

Міська рада привітала 90-річного ювіляра
Середа, 03 травня 2017, 15:16
altДиректор департаменту соціальної політики Людмила Козловська привітала з днем народження 90-річного ветерана Василя Андрюшина і вручила йому подарунок. 
 
«Традиційно кожного року ми вітаємо наших ювілярів, яким виповнилось 80років і більше років. Це необхідно робити. Коли приходиш вітати ветеранів, вони дуже радіють.  Адже ця увага для них дуже важлива. Вони розуміють, що міська влада пам’ятає про них», – зазначила Людмила Козловська.
 
Людмила Козловська також висловила надію, що представники Дніпровської мерії  зустрінуться з ним на сторічному ювілеї. На це Василь Михайлович посміявся і сказав, що він не проти. Також пообіцяв прийти на урочистості 9 травня. «Я обов’язково прийду . І запрошу своїх ветеранів. Велике вам дякую за поздоровлення», – зазначив Василь Андрюшин.
 
Василь Андрюшин має статус «Учасник війни», а також відзнаки «Ветеран праці» та «Заслужений енергетик». Близько 50 років пропрацював на Придніпровській ТЕС. Наразі є членом ради ветеранів Придніпровської теплоелектростанції ВАТ «Дніпроенерго» та організації ветеранів України Самарського району.
Крім того, до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні визволителі та інваліди отримають по 2500 гривень. Таких в місті 809 осіб. Також на привітання від міського голови Бориса Філатова ветеранів Другої світової війни з наданням натуральної допомоги передбачено кошти на загальну суму 41280 гривень.
alt

alt
 
Детальніше []

Борис Філатов пообіцяв не демонтувати барельєфи на в’їзді на Центральний міст у Дніпрі
Середа, 03 травня 2017, 15:06
altБарельєфи на в’їзді на Центральний міст у Дніпрі залишаться на своїх місцях і після завершення капітального ремонту переправи. Раніше їх хотіли прибрати, зокрема, через декомунізацію, однак міський голова Борис Філатов заборонив демонтаж. 
 
«Я не знаю, що там пишуть журналісти і що говорять мої підлеглі, але я не дам прибрати з Центрального мосту барельєф. Не ви будували – не вам ламати. Додекомунізувалися вже до абсурду», – написав Борис Філатов на своїй сторінці у соцмережі 3 травня. Містяни підтримали позицію мера, залишивши під його дописом схвальні коментарі. Зокрема, користувачі зазначають, що ці роботи – частина історії мистецтва.  
 
Символічні барельєфи встановили на мості понад півстоліття тому. Їхня загальна вага складає кілька десятків тонн. Жінки з принадами роботи українського скульптора Юрія Павлова, за однією з версій, є символом молодості. Як саме барельєфи впишуться у проект реконструкції Центрального мосту, за завданням Бориса Філатова, визначатимуть підрядники ремонту.

alt
Детальніше []

Пряма телефонна лінія на тему: «Про соціальний захист ветеранів Другої світової війни»
Середа, 03 травня 2017, 15:00
 3 травня з 15.00 до 16.00 у приміщенні Дніпровської міської ради  (просп. Д. Яворницького, 75, біла зала) відбудеться пряма телефонна лінія проекту «Міська влада на прямому зв’язку» на тему: «Про соціальний захист ветеранів Другої світової війни».
 На запитання мешканців відповідатиме директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська. Ставити запитання можна за телефоном 745-00-00.
 До уваги ЗМІ!!!
Спілкуватися з журналістами учасники прямої телефонної лінії
розпочинають о 14.40.
  Детальніше []

Зміна руху електротранспорту на 4 травня 2017 року
Середа, 03 травня 2017, 12:53
alt4 травня 2017 року з 22:00 призупиняється робота трамвайного маршруту  № 15, повідомляє КП «Дніпровський електротранспорт».
Тимчасове призупинення руху  пов’язане з  проведенням  робіт по ремонту трамвайної колії  по вулиці Гомельська на ділянці від вул. Щепкіна до вул. Могилівської.

Останні відправлення трамваїв з кінцевих зупинок по маршруту:
-  від залізничного вокзалу о 21:54;
-  від вулиці Криворізька о 22:25. Детальніше []

У Дніпрі стартував XXI Всеукраїнський фестиваль-конкурс української та польської музики ім. Фредеріка Шопена
Середа, 03 травня 2017, 11:06
altУ середу, 3 травня, у Дніпрі розпочався XXI Всеукраїнський фестиваль-конкурс української та польської музики ім. Фредеріка Шопена. Протягом 4 днів понад 70 юних музикантів з усієї України будуть змагатися за титул переможця. Вік учасників від 6 до 16 років.

«Переможця буде визначено завдяки шкалі балів, які учасники будуть набирати. Враховується не тільки майстерність, але й артистичність, харизматичність, костюми і т.д. Кожного року фестиваль-конкурс приносить нам подарунки – ім’я нових юних талантів. Крім цього, ті діти, які проявлять себе якнайкраще, отримають можливість брати участь в інших концертах, навчатись за кордоном», - зазначила президент товариство ім. Ф.Шопена в Україні, голова журі Наталія Воробйова.

Юна учасниця 7-річна Софія бере участь у конкурсі вже втретє: «Я буду виконувати Полонез Шопена. Займаюсь музикою вже три роки. Граю на фортепіано. Хвилювання, звичайно, є, але впевнена, що добре виступлю», -ділиться враженнями дівчинка.
Гала-концерт фестивалю, де будуть визначені переможці, відбудеться вже 5 травня.

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Зміна руху трамваю 4 травня
Середа, 03 травня 2017, 10:09
alt4 травня з 11:00 до 12:00 трамваї маршруту № 9 перевозитимуть пасажирів за скороченим маршрутом до заводу Дніпроважбуммаш. Тимчасові зміни  пов’язані з  проведенням  ремонтних робіт контактної мережі  по вулиці Молодогвардійська в районі вулиці Океанської. Про це повідомили у КП "Дніпровський електротранспорт". Детальніше []

Відкриття XXI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української та польської музики ім. Фредеріка Шопена
Середа, 03 травня 2017, 10:00
3 травня о 10-00 в Дніпровській школі української культури та мистецтва ім. О. Гончара (вул. Радистів,3) відбудеться відкриття XXIВсеукраїнського фестивалю-конкурсу української та польської музики ім. Фредеріка Шопена. Участь у відкритті заходу візьме заступник міського голови Олександр Шикуленко. Детальніше []